Przejdź do treści
siecinfo.pl — strona główna

Rejestr UKE i katalog operatorów

Statystyki sieci i numeracji

Ile numerów przydzielił Urząd Komunikacji Elektronicznej poszczególnym operatorom i ile marek działa na cudzej infrastrukturze. Przydział zakresu nie mówi, w której sieci jest dziś numer — po przeniesieniu zostaje przy pierwotnym operatorze. Sprawdź konkretny numer na stronie jaka to sieć.

Zakresy w rejestrze

851

83 operatorów

Sieci z infrastrukturą

4

w katalogu

Udział marek wirtualnych

84,6%

22 z 26 sieci i marek

Pojemność przydzielonych zakresów według operatora

Liczba numerów mieszczących się w przydzielonych zakresach (w tysiącach), nazwy prawne połączone w marki sieci. Pojemność to nie liczba klientów ani aktywnych kart SIM.

  • Orange Polska30 93024,7%
  • T-Mobile Polska29 90023,9%
  • Play (P4)29 19023,3%
  • Plus (Polkomtel)28 20022,5%
  • Lycamobile Sp. z o.o.11500,9%
  • Cyfrowy POLSAT S.A.10000,8%
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.10000,8%
  • Netia S.A.3500,3%
  • Pozostali operatorzy (75)34302,7%

Wartości w tysiącach numerów; udział liczony od pełnej pojemności.

Tabela danych (13 wierszy)
Przydzielone zakresy numeracji według operatora (rejestr UKE)
OperatorZakresyPojemność (tys. numerów)Udział w pojemności (%)
Orange Polska13230 93024,7
T-Mobile Polska6529 90023,9
Play (P4)21029 19023,3
Plus (Polkomtel)6628 20022,5
Lycamobile Sp. z o.o.1611500,9
Cyfrowy POLSAT S.A.5510000,8
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.110000,8
Netia S.A.83500,3
PREMIUM MOBILE Sp. z o.o.353500,3
Next Mobile P.S.A.242400,2
VikingCo Poland Sp. z o.o.242400,2
1Global Operations (Poland) Sp. z o.o. (d. TP Poland Operations Sp. z o.o.)22000,2
Pozostali operatorzy (71)21324001,9

Marki wirtualne według sieci-gospodarza

Liczba marek i sieci wirtualnych (MVNO) z katalogu, które korzystają z infrastruktury danej sieci. Każda relacja ma w katalogu podane źródło.

Tabela danych (5 wierszy)
Sieci wirtualne (MVNO) w katalogu według sieci-gospodarza
Sieć z infrastrukturąMarki i sieci wirtualne
Play8
Plus7
T-Mobile3
Orange2
Bez przypisanej sieci2

Zaimportowane plany numeracji

  • Komórkowe (PLMN): 851 zakresów, import 23 października 2026 (UKE TZN PLMN (numeracja.uke.gov.pl), pobrano 2026-10-23)

Lista sieci i marek: sieci komórkowe. Z jakich sieci pochodzą oceniane numery: statystyki numerów.

O danych

Stan na
Metodologia
Liczba zakresów i ich pojemność z zaimportowanych tabel numeracji UKE, z nazwami prawnymi operatorów połączonymi w marki sieci. Udział sieci wirtualnych z katalogu operatorów siecinfo.pl, w którym relacja z siecią-gospodarzem ma podane źródło. Dane publiczne, bez zgłoszeń użytkowników. Pełny opis metody.
Źródło
Rejestr numeracji UKE (tabele TZN) i katalog operatorów siecinfo.pl ze źródłami.
Pobierz
CSV · JSON — licencja CC BY 4.0, przy wykorzystaniu podaj źródło: siecinfo.pl.